top of page

ÜCRETSİZ DETAYLI BİLGİ VE RANDEVU İÇİN ARAYIN
UYKUSUNDA SORUN YAŞAYANLAR SİZLER İÇİN MERSİNDE SGK ANLAŞMALI BİR TEDAVİ MERKEZİMİZ VAR!
UYKU TESTİ OLMAK İÇİN YADA ZATEN UYKU TESTİ OLDUYSANIZ VE UYKU TESTİNDEN SONRA KULLANMANIZ GEREKEN CİHAZLAR (CPAP - OTOCPAP - BPAP) HAKKINDA BİLGİ ALMAK VE SGK YARDIM SÜREÇLERİNİ ÖĞRENMEK İÇİN YUKARIDAKİ NUMARAYI ÜCRETSİZ ARAYIN.

Uyku bozukluklarının tanı ve tedavisinde uyku laboratuvarı ile hizmetinizdeyiz.

Hayatımızın yaklaşık üçte birini uykuda geçiririz. Uyku, her insanın zihinsel ve fiziksel sağlığı için dinlenmesi ve yenilenmesi amacıyla her gün yaşaması gereken biyolojik bir süreçtir. Yeterince uyuyamama ve/veya uyku sırasında görülen fizyolojik olaylar sebebiyle kişilerin gün içinde çeşitli sorunlar yaşamasına neden olan rahatsızlıklar uyku bozuklukları olarak adlandırılır.

Uyku Bozukluklarının Tipleri: Uykuya dalamama veya uykuyu sürdürememe, aşırı uykululuk, uykuda S-solunum bozuklukları ve uykuda periyodik uzuv hareket bozukluğudur. Bunlar arasında en önemli yeri uykuda solunum bozuklukları oluşturur.

Uyku bozukluklarının teşhis edildiği ve hastalıkların kontrol altında tutulduğu birim ise ‘Uyku Laboratuvarları’dır.

Uyku Apnesi ön tanısı ile Uyku Laboratuvarına kabul edilen hastalara Polisomnigrafi (uyku testi) yapılmaktadır. Gece boyunca hastanın kayıtları alınmaktadır.

Horlama, göz hareketleri, solunumun ne kadar süreyle durduğu, kaç defa olduğu, kalp atım sayısı, kandaki oksijen miktarının ne kadar düştüğü, karın ve göğüs hareketleri, kaç saat uyuduğu, solunum sıkıntısı nedeniyle uykunun ne kadar bölündüğü gibi veriler tespit edilmekte, teşhis ve tedavisi yapılmaktadır.

Uyku bozukluklarının tanı ve tedavisinde uyku laboratuvarı ile hizmetinizdeyiz.

Commentaires


bottom of page